Metin Uca hayatını kaybetti

Metin Uca hayatını kaybetti

Tiyatro oyuncusu, televizyon programcısı ve sunucu Metin Uca tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybett.  

62 yaşındaki Metin Uca geçen hafta Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde araç kullanırken fenalaşmış ve bu nedenle trafik kazası geçirmişti. Hastaneye kaldırılan Uca’nın boyun şah damarlarının tıkalı olduğu ortaya çıkmıştı.

Metin Uca, geçirdiği kazanın ardından İstanbul'da yoğun bakımda tedavi görüyordu ancak saat 01.30 suralarında hayatını kaybetti.

Uca'nın vefatını menajeri Kübra Kalem Baykara, sosyal medya hesabından duyurarak “Metin Ucamızı kaybettik. Kalbimiz acıyor” dedi.

Hayatını kaybetmeden önce entübe edilen Uca’nın menajeri Baykara, "15 Kasım sabahı taburcu edilmesi beklenirken acil bir operasyona alınması gerekti. Operasyondan sonra oluşan komplikasyonlar nedeniyle tedbir amaçlı entübe edildi. 72 saati atlatmayı, ardından tedavisine devam edebilmeyi umuyoruz" demişti.

Metin Uca, 3 Kasım günü araç kullanırken fenalaştığı ve bir ağaca çarparak durabildiğini açıklamıştı. Uca, paylaşımında şu ifadelere yer vermişti:

"Sevgili dostlarımız Bursa’da bir etkinlik için menajerim sevgili Kübra Kalem Baykara ile çıktığımız yolda Dilovası oksijen çıkışında kendimden geçmem sonucu ağaca vurarak durabildim. Hastanede ilk yapılan tetkikte boyun şah damarımın her ikisinin de tıkalı olduğu ve onun yarattığı durum nedeniyle kazanın ortaya çıktığını öğrendim. Kartal Lütfi Kırdar Eğitim Araştırma Hastanesi Nöroloji Yoğun Bakım İnme Merkezi’nde bir hafta boyunca tedavi altında olacağım… Pıhtıların eritilmesi ve tıkanıklığın giderilmesine çalışılacak. İlginiz için teşekkürler. Hızla iyileşip aranıza döneceğim."

Hakkarili olan Metin Uca 1999 yılında "Günaydın Türkiye" adlı sabah haberleri programı ile 2002 yılında yayımlanmaya başlayan "Passaparola" adlı yarışmayı sundu. Uca, tek kişilik gösterilere de çıktı ve seslendirme çalışmaları yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER