Bayramda 81 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanacak

Bayramda 81 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, arefe gününden bayram sonuna kadar 81 ilin tamamında sokağa çıkma yasağı uygulanacağını açıkladı. Erdoğan ayrıca, eğitim-öğretim yılının sona erdirildiğine ve yeni dönemin önümüzdeki eylül ayında başlayacağını belirtti. 15 ilde şehirlerararası seyahat kısıtlamasının 15 gün uzatılacağını vurgulayan Erdoğan, "60 bin mahkumun Mayıs sonunda dolan izin süreleri 2 ay süreyle uzatılmıştır. 29 Mayıs Cuma günü cuma namazıyla birlikte valilik ve müftülüklerce belirlenen şartları uygun olan camilerimizde ibadete açıyoruz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabinesi Toplantısı'nın ardından yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı.

Yeni dönemi kontrollü sosyal hayat olarak niteleyen Erdoğan, "Arife gününden bayramın son gününe kadar 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

"Ülkemizde Suriye'de, Libya'da ve dünyanın başka yerlerinde mubarek günlerde bile masumların kanını akıtmaktan çekinmeyen teröristleri ve zalimleri Rabbim kahhar sıfatıyla kahretsin diyorum.

İçişleri Bakanlığımız tarafından oluşturulan Vefa Sosyal Destek gruplarına PKK'lıların Van'da yaptığı eylem ile CHP'lilerin Adana'da gerçekleştirdiği saldırı aynı gayeye yöneliktir.

HESABI MİLLETİMİZ SANDIKTA GÖRECEKTİR

Varlık sebeplerini bu milletin yokluk ve acı çekmesine bağlayanların artık makyajları yetmiyor. İnsanların işine, aşına, ekmeğine, sağlığına gösterdiğimiz hassasiyetle özellikle bu tahammül edemeyen kirli zihniyet iki olayda kendini açıkça ifşa etmiştir. Siyasette kurdukları ittifakı sahada devlete, kamu görevlilere saldıranların hesabını elbette milletimiz sandıkta görecektir.

Eli kanlı teröristler ve uzantılarıyla gizli açık ittifaklara girenlerin yakasından milletimizin eli eksik olmayacaktır. Bu kanayan yarayı kalıcı olarak çözmek için gayret göstermiştik. Bu samimi mücadeleyi en ağır ifadelerle itham edenlerin bu gün üç beş milletvekilliği ve belediye başkanlığı için düştüğü zilleti takip ediyoruz.

DARBE ÇIĞIRTKANLIĞI BEKLEYENLER CEVABINI ALACAKLAR

Milletvekili pazarı kurmaktan terör örgütleriyle ittifaka, ülkesini yurt dışında karalamaya kadar her türlü kepazeliği sergileyenler için yolun sonu görünmüştür. Demokrasiden ve milli iradeden ümitlerini kestikleri için her fırsatta darbe, cunta, kaos, felaket çığırtkanlığı bekleyenler cevabı her zaman olduğu gibi milletimizden alacaklardır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER