Batı, Biz ve Nato

BATI ,BİZ VE NATO 
Hindistan'da filleri evcilleştirmek için ilginç bir yöntem kullanılırmış. 
Orman zeminine, filin içine düşebileceği büyüklükte bir çukur kazılır ve üzeri dallarla örtülür. 
Yavru fil gelip dallara bastığında çukurun içine düşer. 
Fil, çukurdan çıkmaya çabalar ama başaramaz, takatsiz kalır, kurtulma ümidi kaybolur, hayatına dair müthiş bir korkuya kapılır, çaresizce bir mucize kurtuluş yolu veya ecelini beklemeye başlar.
Fil avcıları yüzlerini de kapatan tümüyle simsiyah giysiler içinde, ellerinde sopalarla gelip fili şiddetli bir şekilde döver, yara bere içinde bırakırlar.
Hayvan, yediği sopaların ve yaralarının verdiği acıdan ve çukura düşmesi nedeniyle yaşadığı korkudan dolayı, hayatında görmediği bir bunalım ve ruhi çöküntü yaşar, birkaç saat içinde...
Sonra aynı avcılar, ağaçların arkasına gider ve üzerlerindeki, siyah elbiseleri tümüyle çıkarıp, baştan aşağı beyaz elbiselerle ve ellerinde çeşit çeşit yiyecek ve meyve sepetleriyle geri gelirler. 
File şefkatle yaklaşır, onu besler, yaralarına pansuman yapar, okşayıp sever, güzel sözler söyler ve onu düştüğü çukurdan çıkarırlar. Fil bu, beyaz giysili kurtarıcıların kendisine gösterdiği karşılıksız sevgi ve ilgiden dolayı o kadar minnettar kalır ki o andan itibaren ömür boyu onların gönüllü kölesi olur, her istediklerini yapar ve asla sözlerinden çıkmaz.
Onların kendisini az önce tuzağa düşüren, bunalıma sürükleyen ve döven siyah giysili adamlar olabileceği aklına dahi gelmez..
Anlayana bu yeter.
Selam ve Dua ile 
Abdulselam Güleç 
10.Temmuz.2023

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdulhalim Aydın
Abdulhalim Aydın - 11 ay Önce

Gerçekten çok güzel bir örnek müdürüm ağzına sağlık ve bu münafıkların işi bu Allah cezalarını versin inşAllah

İsmet altıntepe selam ve dua ile
İsmet altıntepe selam ve dua ile - 11 ay Önce

Batı ve nato aynen fili tuzağa düşüren önce siyahlar giyip bizi tuzağa düşürürler daha sonra beyazlar giyip bize dost görünürler

Murat Un
Murat Un - 11 ay Önce

Yasalar filin bakıcısı gibi bizi terbiye ediyorlar. İşi girmek, zengin olmak sistemin mükafatı oluyor...

Helim sabaz
Helim sabaz - 11 ay Önce

Biz her zaman terbiye edilmeye mahkümüz... Kaderimiz.

Abdurrahman Nas
Abdurrahman Nas - 11 ay Önce

Hem yazıyı, hem yorumları beğendim. Bu sistemi görmüştüm. Yaşamıştım. Acı veren bir sistemdir. Ama ilahi adaletle örtüşüyor. Demiki insanın yapısı buna müstahaktır. İnsan şiddete karşı diz çöktürülür. Sonra mükafatlandırılır.
İnsani ilişkilerde durum farklı olsada, yardımlaşma temelinde insanlar esir alınıyor.. Buna dikkat etmesi lazım..